Ayrılık-Boşanma

Ayrılık Acısıyla Baş Etmenin Yolları!

  | 

Ayrılık Acısıyla Baş Etmenin Yolları!

Ayrılık; özellikle çok sevdiğiniz bir kişiyle hiç ummadığınız bir an da ilişkinizin bitmesiyle sonlandığında çok fazla hüsrana uğratır. Ayrılık acısını uzun süre çekerek kendinize işkence eder ve her seferinde baş edeceğim der baş edemezsiniz. Çünkü; aldığınız yara sanki ölecekmiş hissi vermeye neden olur. Gece gündüz aklınızdan çıkmaz, ‘’ ben bunu hak etmedim’’ der durursunuz. Tabi ki sürekli ağlamak ve bunun yanında yemeden içmeden kesilmek bunun yanında cabasıdır. Hayat artık size tat vermez ve büyük bir depresyonun eşiğine gelirsiniz. Peki bu durumla nasıl baş edebilirsiniz?

Onunla ilgili tüm bağlantınızı kesin: Tamam ilk başlarda bu zordur, sürekli onu düşünür, ne yaptığını merak eder hatta eliniz telefona defalarca gider gelir. Onunla bağlantınız olan, tüm telefon, sosyal medyaya ve ona ait her şeyi silip atın.

Duygusal müzik dinlemeyin ve film izlemeyin: Bir koltuğa gömülüp duygusal filmler izleyerek ya da müzik dinleyerek kendinize işkence yapmayın. O belki de taktı koluna bir kızı bir kafede çay içiyor. Bunları düşünün ve kalkın o koltuktan, arkadaşlarınıza katılın ve eğlenin.

Tatil yapmaya çalışın: Neresi olursa olsun uzakta olan bir arkadaşınıza ya da tek başınıza kısa bir tatile çıkın. O ortamdan ve anılardan uzaklaşmak size iyi gelecektir. İyi hissetmeniz için bu tatile çıktığınızı düşünün; onu unutmak için değil. Gezin, sevdiğiniz şeyleri yapın, iyice dinlenin.

Kendinizi Şımartın: Kendinize iyi gelen; sevdiğiniz işlerle ya da uğraşlarla meşgul olun ya da sosyal aktivitelerinizi yapın, kendinizi mutlu edecek her türlü ödülü verin. Sadece değerli olan sizsiniz bunu unutmayın! Onu yücelten sizsiniz alaşağı etmesini de bilirsiniz. Hayat mükemmel değil insanlar da! Değer yüklemeyi bırakın ve kendinizi değerli kılın.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir