Aslan Burcu

Aslan Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayında Aslan burcundaki ilk etkili enerji, 4 Şubat tarihinde burcunuz üzerinde gerçekleşecek Dolunaydır. Dolunay, duyguların tavan yaptığı zamanlardır. Kendinizi ne sürmek isteyeceksiniz. İkili ilişkilerde merkez aldığınız nokta kendiniz olacaksınız. Ancak geçtiğimiz 20 Ocak tarihinde Kova burcunda bir Yeniay oluşmuştu ve Merkür geri hareket vardı, hala bu geri hareket devam etmektedir. O yüzden kişisel anlamda çok fazla takdir görme beklentisi içerisinde olunmamalıdır. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde partnerine kulak vermelidir. İlişkisi yeni başlayanlar bu Dolunayda hemen bir hareketle kendini kabul ettirmek isteyebilir fakat öncelikle partner tanınmalıdır. İlişkisi bitmek üzere olan ya da bitmiş de tekrar geri dönmek üzere refleks harekette bulunanların da acele etmemeleri gerekir.


11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi bitiyor. Ancak bir hafta boyunca gölgeli günler sürecektir. Bu yüzden ikili ilişkilerle ilgili meseleler ve bize muhalif davranan kişilerin son zamanlarda yaratmış olduğu engeller yavaş yavaş ortadan kaldırılacaktır. Durgunluk bitiyor ama ikili ilişkilerde duyguların hemen akması şeklinde olmayacaktır bu. Birbirinizle konuşun, birbirinizi tanımaya çalışın. Bu noktaya kadar neler yaşandı bakılmalıdır.

19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay kendinizi daha iyi hissetmeniz ve beraberlikle ilgili meseleleri özgür bir şekilde iletmeniz anlamında önemlidir. Bu Yeniayın oluştuğu saatin 3 dakika sonrasında Güneş Balık burcunda seyrine başlıyor. İster istemez mali konular, ikili ortaklıklar, paylaşımlar ve hisseli paraların önemi vurgulanıyor.

20 Şubat tarihiyle birlikte gücünüz yükselmeye başlıyor. Daha özgür bir şekilde bütün meselelerin üzerinden gelebilecek ilişki ve hedef anlamındaki konular son derece kıymetli olacaktır. Venüs ve Mars Koç geçişleri sizin için yenilik anlamında çok kıymetlidir. Bu da yenilikleri ve yolculukları işaret etmektedir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki önemli görünüm, başka bir yere yerleşmek, problemli bir ilişkiyi sona erdirmek şeklinde olabilir. Evlenmek, boşanmak gibi seçenekler de bu görünümün özünde vardır. Dengesiz, işlerliği olmayan, baskı yaratan her şey geride bırakılır. Bu değişimlerin tümü, sizin için yepyeni bir sayfa açmak, eskiyi geride bırakmak demektir. 4 Şubat tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, ilişkide hakimiyeti elinizde tutma arzunuzdur. Her durumda tercih edilen kişi olmak sizi mutlu eder. 2 Şubat tarihindeki görünüm, ilişki anlamında bir hayli hızlı ve sürpriz gelişmeleri işaret ediyor. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Karşımıza çıkan kişi veya mevcut ilişkimizle ilgili konuları temkinli ve aklı başında değerlendirmek lazım.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Partneriniz veya iş ortağınızla aranızdaki görüş alışverişini, evlilik konusunda neleri kıstas aldığınızı, bir ilişkide iletişimin ne anlama geldiğini kafanızın içinde oturtabilmeniz yönünde önem taşır. Eğer uzun zamandır birlikteliğiniz devam ediyorsa, bu dönemde iletişim anlamında birbirinizle fikirlerinizi yenilikçi bir tarzda paylaşabilir, ayrı düşünüyor olsanız dahi, bunu sorun etmek yerine farklı görüşte olmanın size kattığı zenginliğin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa, bu dönemde bireysel görüşleriniz konusunda ısrarcı olabilirsiniz. Partneriniz de bu ısrar karşısında tepkisel davranabilir. Kendisine uymayan görüşlerinize karşı çıkarak, fikrini beyan edebilir. Böyle bir durumda olayları büyütmek yerine nasıl ortak bir noktada buluşabilirsiniz buna açıklık getirmekte yarar var.

12 Şubat tarihinde, bir hayli tutkuluyuz. İsteklerimizi elde etmekten yana düşüneceğiz. Bizi baskı altına alan her şeyi geride bırakmaktan yanayız. Ancak eğer ilişkimizde bizi tatmin etmeyen durumlar varsa veya hayatımızda kimse yoksa ne için mücadele ediyorum diye düşünebiliriz. Bu yalnızlık, bu doymazlık, bu sıradan yaşam bizi içten içe öfkelendirebilir.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşacak Yeniay, ilişki meselelerinde çifte şans anlamına geldiği gibi, iki kez aynı durum veya kişi hakkında düşünmeyi de sağlıyor. Bazılarınız için, yeniden karar vermek, önceki kararı gözden geçirmek anlamında da etkili olabilir. Benim tavsiyem, meselelere çözüm bulmaya, tarafsız bir bakış açısıyla ele almaya çalışmanızdır. 20 ve 22 Şubat tarihlerindeki geçişler bir hayli olumlu. Yeniliklerin işaretçisi ve arzularınızı elde etme yönünde de olumlu. Aslanların hayatına yeni birisinin girmesi an meselesi. Eğer mevcut ilişkinizden memnunsanız, bu tarihlerde partnerinizle olan temasınız güçlenir. Sorunlar varsa, bunları çözmek yerine, bireysel hareket etmeyi tercih edersiniz.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerindeki görünümler, aşk hayatımızla ilgili konularda oldukça cesur davranmamızı sağlar. Kolayca beğeniriz, yaklaşmakta çekinmeyiz, birlikte olmak istediğimiz kişiye ne yolla olursa olsun ulaşmaya çalışırız. Yaşça veya ruh olarak olgun tavırları olan kişi bizim bu heyecanlı halimizin farkındadır. Aşk bugünlerde hayatımızın tam merkezinde yer alacak. Her türlü güçlükle mücadele ederek, her türlü engeli aşarak arzumuza ulaşmaktan yana bir tavır içinde olmamız mümkündür. Devam eden ilişkimizin bizi test ettiğini, olgunlaştırdığını, zorlukla mücadele etmemizde etkili olduğunu düşünebiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: Bu hafta iş ortaklıkları, değişim arzusu, rekabet bir hayli yoğun. Aslanlar hem yenilikten yanalar hem de mücadele etmek zorundalar. Merkür geri hareketi bir hayli zorluyor. Kendimizi ifade etmekte, insanlara anlatmakta zorlanıyoruz. Bir bekleme süreci gibi. 11 Şubat tarihine kadar da net olarak bir şey belli değil. İş yaşantımızda ılımlı davranmaya çalışıyoruz. Fakat bunun bir faydası olmalı diye düşünüyoruz. İş yaptığımız insanlarla aramızda zaman zaman oluşan gerginlik, sen ve ben tartışması bizi yoruyor.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu gerçekleşecek. Kendimize sorular sormalı, cevabı için dürüst olmalıyız. Başkalarına endeksli bir hayatımız mı var, hani onlar olmazsa biz ayaklarımızın üzerinde duramaz mıyız? Geçmişi sürekli deşeleyip, hayatın ne kadar anlamsız olduğunu düşünüp, sürekli zarar-ziyan gibi olumsuz senaryolar mı kurguluyoruz. Ekmediklerinizi biçmeye mi çalışıyoruz. İlişkimizde sadece kendi bakış açımızı mı önemsiyoruz, yoksa anlaşmak, bir arada olmak için sürekli alttan mı alıyoruz. İşte bu sorulara verilen cevaplara göre zayıflıklarımızı ve bunların ardındaki nedenleri tespit edebiliriz. Bu tespitler ki, yaralarımızı tedavi etmemizi sağlayacak.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyirlerine başlıyor. Yeniliklere açık, cesur, mücadeleci, hareketli ve enerjinizi bir hayli aktif şekilde kullanabileceğiniz dönemdesiniz. Eğitim hayatınız, yerleşim yerinizle ilgili hareketli, girişken günler başladı. Yolculuklar yaparak keşiflerde bulunabilirsiniz. Kendinizi geliştirme, gösterme, ifade etme gücünüz gayet yüksek. Aklınıza bir şeyi takmaya görün, harekete geçip ona rahatlıkla sahip olursunuz. Zorluklar sizi daha fazla hırslandıracaktır.

23-28 Şubat arası: 27 Şubat tarihindeki görünüm, iş görüşmelerimiz anlamında önem taşıyor. İletişim bir hayli önemli hale geliyor. Hem eski meseleleri halletmemizde hem de ilerisi adına doğru kişilerle bir araya gelmemizde vesile olacaktır. Bugünlerde bir hayli girişimciyiz ve yenilik anlamında plan ve projeler yapmak için de ideal zamandayız. Ancak bireysel düşünmekten ziyade, ekip veya takım anlamında düşünecek olursak daha başarılı olmamız mümkündür.

PARA

1-8 Şubat arası: Maddi konularda 1 ve 8 Şubat günlerinde, çıkarlarımızı korumaya çalışıyoruz. Ancak şartlar gereği çok da baskın olamıyoruz. Karşımıza iyi bir teklif veya bir fırsat çıkarsa finansal anlamda toparlanırız diye düşüneceğiz. 5 ve 6 Şubat anlaşmak, işleri yoluna koymak anlamında rahatlatıcı gözüküyor.

9-15 Şubat arası: Bu hafta maddi konularda, işimiz gereği başkalarıyla ortaklaşa çalışmanın önemi büyük. Tek başına altından kalkamadığımız, finansal anlamda zorlandığımız meselelerimizi, bu şekilde halledebiliriz. 11 Şubat tarihinde geri hareket bitip düz seyirle ilerleyecek Merkür, maddi kazanç elde etmek anlamında eşimiz veya iş ortaklarımızla bağlantılarımıza dikkat etmemiz gerektiğini işaret ediyor. Demek ki, işbirliğinde bulunmak her ne kadar bizi yorsa da, menfaatimiz gereği buna mecburuz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, başkalarıyla aramızdaki parasal hesapların, ilişkinin, karşılıklı olarak gözden geçirilmesini gerektirir. Çünkü bazen hesap dışı durumlar, bazen ilişkinin menfaate dayalı olması, çoğu zaman da iyi niyetliliğin yarattığı hayal kırıklıkları can sıkabilir. Kaldı ki, 20 Şubat tarihi sonrası, bazı çiftler için nafaka konuları, çocuk meseleleri bir hayli etkili olabilir. Kimileri için bir iş ortaklığının kurulması veya devreden çıkartılması sonucu mali paylaşımlar üzerinde durulması gerekecektir.
23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde maddi bir konuda başkalarından destek almak amaçlı girişimde bulunabilirsiniz. Ancak bu, arzu ettiğiniz şekilde gerçekleşmiyorsa, biraz daha iyi düşünmenizde yarar var. Bir borcu kapatmak için, başka bir borcun altına girmemek lazım.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6
Yeniay : 2-3-4-5
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 17-18-19
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir