Aslan Burcu

Aslan Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

ASLAN BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
İlk etkili enerji, 3-5 Ocak tarihlerinde arka arkaya Merkür ve Venüs Kovaa burcu geçişleridir. İlişkilerde farklı hedefler olup olmadığı ele alınmalıdır. Bu dönem bir onarım gibi görülmelidir, birbirimize olan temasa bakılmalıdır. Ayrılmaya başlamak veya hemen evlilik kararı almak yerine gözden geçirmeye çalışmak gerekir.

Aynı gün Yengeç burcunda da dolunay meydana gelecektir. Bu dolunayda da iç dünyamızda nereden geldik nereye gidiyoruz diye bakacağız. Aile birliği önemlidir. Bir yanıyla da bizi sevgiyle sarıp sarmalıyor.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda seyrine başlıyor. Aşk, bağlılık, sevgi duyguları sorgulanacaktır. Tam manasıyla aşk kriterlerini de ele alıyoruz.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor. Aynı gün yeni ay oluşuyor. Bu yeni ayda ilişkimizi gözden geçiriyoruz, aynı şekilde çalışma hayatı ve çevre ilişkileri de gözden geçirilecektir.

27 Ocak tarihinde Venüs Balık burcunda seyrine başlıyor. Şifalı bir etkisi olacaktır, kendimizi umutsuz hissetmeyeceğiz.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihinde ilişkide her iki tarafın da özgürce kararlarını uygulaması mümkün. Problemli bir ilişkiniz varsa, çekişmeler yaşanabilir. Mutlu bir beraberlikte her iki kişi de birbirini harekete geçirerek olumlu yönde destekler. İlişkisi olmayanlar, yeni biriyle tanışabilirler. Bu kişinin farklı yapısı, hedefleri, eğlenceli yönleri dikkatinizi çekebilir. 3 Ocak tarihi itibariyle Venüs-Kova burcunda ilerleyecek. Bu yeni bir ilişkinin, tanışmanın göstergesidir. Devam eden birliktelikte partnerin arkadaşça yaklaşımının işaretçisi olurken, problemli bir ilişkide karşı tarafın kendi arzularını ön planda tutacak şekilde davranması anlamındadır. 4 Ocak tarihinde ilişkilerde olgun yaklaşımların faydalı olacağını görüyoruz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Merkür-Kova burcunda seyrine başlayacak. İlişkilerde iletişimin, karşılıklı fikir paylaşımının, konuşmanın, birbirinizle bilginizi bölüşmenin, endişeli, huzursuz, tutarsız şekilde hareket etmemenin önemli olduğunu söylemeliyim. Partneriniz ne söylüyor, birbirinizi dinliyor musunuz, anlaşıyor musunuz? Bunların tümü çok önemlidir.
12-18 Ocak arası: 13 Ocak tarihindeki görünüm, ilişkide sürprizleri işaret ediyor. Bekar Aslanların hızlı bir şekilde aşka yelken açmaları mümkün. Sorunları olanlar partnerin özgür yaklaşımları nedeniyle biraz sıkılabilirler. O kendi bildiği şekilde ilerlemek ve hareket etmekten yana. Konuşmaları da bu yöndedir. Onu ya olduğu haliyle kabul edeceksiniz veya güzelce konuşmayı ne yapmaya çalıştığını sormanız gerekiyor. Aslanlar bu hafta ilişkide kontrolü elinizde tutmaktan ziyade, mevcut durumu farklı bir açıdan ele almanız gerekebilir.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki görünüm, ilişki konularında her iki tarafın da kendi isteklerini birbirlerine dayatmaya çalışacaklarının işaretçisidir. Partnerin, olumsuz veya problemli durumları kaldırmaya pek isteği yoktur. Her ikiniz de, eğer bu aşkı ayakta tutmak istiyorsanız inatlaşmalardan kaçınmanız yararlı olur. Bu görünüm bekar Aslanlar için yeni biriyle tanışmayı, oldukça farklı bir kişi oluşunun sizde uyandırdığı hayranlığın göstergesidir. 20 Ocak tarihinde Kova burcunda oluşacak Yeniay, ilişki anlamında verilecek kararlara duygusallığın bir yana bırakılması, tarafsız bir şekilde gözden geçirmelerde bulunulması yönünde önem taşıyor. Eğer ilişkinizde mutlu iseniz, gurur duyarsınız. Sorunlar varsa eğer, saygıyı muhafaza ederek belli bir mesafe bırakmayı tercih edersiniz. Eğer baskıda bulunan bir partneriniz varsa, buna izin vermezsiniz. Her şekilde bu Yeniay, yeni bir sayfa açılmasında etkin olur.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Evlilik veya ayrılık gibi kararların, bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle gözden geçirilmesinde yarar görüyorum. Sözleşmelerin iş veya özel anlamdaki maddelerinin ele alınması tekrar gerekebilir. Yeni bir ilişkiye başlanmışsa, geri hareketin etkin olduğu bu tarihlerde partnerinizi daha yakından gözlemleyiniz. Hakkında bilgi sahibi olunuz. Hukukla alakalı tüm işlerinizi kontrol ediniz.
26-31 Ocak arası: Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bu nedenle ikili ilişkilerde yanlış anlaşılmalar, aceleci kararlar verebilmemiz mümkün. Birdenbire öyle bir durum oluşur ki veya karşımıza öyle biri çıkar ki, aklımız başımızdan gider. Devam eden ilişkimizde hedef farklılığı veya parasal sorunlar canımızı sıkabilir. Sakin ve bilinçli hareket etmemiz yararlı olur.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: 3 Ocak tarihinde Venüs-Kova burcunda seyrine başlayacak. İş anlamındaki ortaklıklar başta olmak üzere, çalışma hayatınızda birebir ilişkiniz olan insanlarla aranızda belli bir mesafe söz konusu olabilir. Kimi Aslanlar özgürce kendi yollarını çizmekten yanadır, bazılarınız sorumluluk almak istemezsiniz. Şartlar istediğiniz gibi değilse, doğal olarak işten ayrılmayı, başka işlere yönelmeyi arzu edebilirsiniz. Ancak bu tarihte önemli olan, iş bulmadan çıkmamaktır. İş arayan Aslanlara tavsiyem, sadece kendi isteklerinizi merkez almamanız, piyasanın durumunu gözetmenizdir. 4 Ocak tarihinde sağlığınıza önem veriniz. Sorumluluklarınızın farkında olunuz. Planlı çalışmakta yarar var. Kişisel anlamda sizi tatmin etmeyen durumlar olabilir. Ancak şartlara göre hareket etmekte yarar var.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, duyarlılığın yükselişi, geçmişte veya bugün yaşanılanların sizde yarattığı endişenin simgesi olabilir. Aslında siz ailenizi, anılarınızı, değerlerinizi, kaybettiklerinizi bu Dolunayda daha fazla anımsayabilir, bugünle karşılaştırabilirsiniz. Çalışma hayatınız, sağlığınız, çevresel ilişkiler de, bu Dolunayda daha fazla önemsenir. Şükür duygusu çok önemlidir. Elimizde olanın kıymetini bilmek, olmuyor, gerçekleşmiyor diye umudu kaybetmemek lazım.
12-18 Ocak arası: İş hayatınızda bu hafta 13 ve 15 Ocak tarihleri önemlidir. Görünümlere baktığımızda, karşılaştığımız ve bir arada çalıştığımız kişilerle aramızda belli bir mesafe oluşabilir. Yeni bir şeyler yapmak, girişimde bulunmak istiyorsanız, insanları ikna etmek için farklı yöntemler denemelisiniz. Başkalarını dikkate almak zorundasınız. Çünkü tek başınıza hareket edebileceğiniz, isteklerinizi kolaylıkla elde edebileceğiniz kolaylıklar yok. Ancak bu zorluklar, yaratıcı tarzda düşünmenizi sağlayacaktır. Hani ne demişler, her zorlukta bir kolaylık vardır.
19-25 Ocak arası: 21 Ocak tarihinde, çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda son yıllarda verdiğiniz mücadele zaten yeteri kadar yorucuydu. Hatta zaman zaman psikolojik ve ruhsal sağlığınızı dahi etkilemişti. Gelişmelere bugün baktığımızda artık güçlenmek ve doğru kişilerle çalışmak niyetindesiniz. İşte bu görünüm, edinilen tecrübeler ışığında bir iş arayışının veya ortaklık kurma arzunuzun göstergesi oluyor.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde Balık burcunda seyrine başlayacak Venüs, iş hayatımızla ilgili konularda dikkatlice incelemede bulunmanın, iyi niyetimizi belli sınırlar içinde tutmanın, iş girişimlerinde daha dikkatli seçimler yapmanın doğru olacağını gösteriyor.

PARA
1-4 Ocak arası: Maddi konularda bu hafta özgür hareket etmekten yanasınız. Kimsenin size karışmasını, paranızı nasıl harcayacağınızı, değerlendireceğinizi söylemesinden hoşlanmıyorsunuz. Yeni girişimde bulunmak, kazanmak dürtünüz yüksek. Ancak iş ortaklığınız varsa, tabii ki tek başına hareket etmeniz zor olur. Evli iseniz, eşinizle aranızda maddi konularda bir gerilim oluşabilir.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak Merkür-Kova geçişi, maddi konularda da etkilidir. Kazanç anlamında eşimiz, iş ortağımız veya birileriyle olan ilişkimize önem vereceğiz. Merkür, bilgilenmenin işaretçisidir. Buna göre finansal konularda işi şansa bırakmayalım. Başkaları ne düşünüyor, nasıl bir yol öneriyor, piyasanın durumuna göre yeni bir yön belirlemeye çalışalım. Eğer birilerine mali yönde ihtiyacımız varsa, gergin konuşmamak, ortaklaşa düşünmeye çalışmak yararlı olur.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık burcu geçişi, maddi açıdan sizi biraz zorlayabilir. Çünkü hem başkalarına mecbur kılıcı hem de bağlılık nedeniyle birilerine anlayış göstermek zorundasınız. Dışarıdan gelebilecek destekler bu hafta sınırlı. İhtiyaçlarınızı karşılamada bütçenize göre hareket etmek en doğru yol gözüküyor. Hesabınızı bilmenizde, gereksiz alışverişlerden kaçınmanızda, kredi kartlarınıza, ödemelerinize dikkat etmenizde yarar var.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihindeki görünüm, maddiyata dayanan ilişki ve iş ortaklığı konularında hesabınızı çok iyi yapmanız gerektiğini işaret eder. Sizin başkalarından beklediğiniz güven ve iyi niyetinizin kullanılmamasıdır. Böyle davranan kişilere içten içe üzülürsünüz hatta sizi yanılttıkları için kızarsınız. Sevilmediğinizi düşünürsünüz.
26-31 Ocak arası: Venüs-Balık burcu süreci, ortaklaşa ilişkiler veya eşimiz, iş yaptığımız insanlar, yakın çevremizdeki kişiler, kardeşlerimizle olan her türlü maddi konuda dikkatli davranmanın doğru olacağını, hesabımızı bilmemiz gerektiğini gösteriyor. Duygusal ajitasyonlara gelmeyelim. Maddi konularda özellikle ortaklıklarda 28 Ocak tarihinde hızlı gelişmelerle karşılaşabiliriz. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Henüz tanımadığımız veyahut güvenmediğimiz kişilerle iş yapmayalım.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-16-17-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 14-15-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10
Yeniay : 6-7-8-9
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 20-21-22
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir