Yağlar

Argan Yağı

  | 

Argan Yağı

Argan yağı uzun yıllardan beri kullanılan oldukça fazla yararı bulunan bir yağ çeşididir. 4 mevsimde sürekli olarak yeşil kalan argan ağacından elde edilen argan yağının yapılan son araştırmalar sonucunda daha fazla faydasının olduğu ortaya çıkmıştır. Argan yağının faydalarına bakıldığı zaman en büyük faydasını cilt sorunlarında görmekteyiz.

Argan-Yağı-Saça-Faydalarıimages

 

Argan Yağının Faydaları

 

Cildi koruma ve yaşlanması geciktirme: Argan yağının en önemli özelliği olan cilt hastalıklarına iyi gelmesi argan yağı faydalarına bakıldığı zaman ilk karşımıza çıkan madde oluyor. Argan yağı cildin güneşten korunmasını sağladığı gibi aynı zamanda cildi bakterilerden de korumaktadır. Argan yağı bu özellikleri ile cildin daha uzun süreli dayanmasını da sağlamaktadır.

argan_yaginin_bilinmeyen_faydalari_2

 

Saçları güçlendirir: Argan yağının bir diğer faydalı olduğu alan saçlardır. Argan yağı saçların daha uzun süreli kullanılmasını sağlamakta saçların dökülmesini engellemektedir. Argan yağı aynı zamanda yıpranmış olan saçları daha da güçlendirmekte canlılık kazandırmaktadır.

 

Kalp damar gibi hastalıkları önleme: Argan yağı damar ve kalp hastalıklarında oldukça faydalı bir yağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Argan yağı kulanımı sonucunda günümüzde büyük bir sorun olan kalp krizi sorunu az da olsa ortadan kalkmış olmaktadır.

 

                                                                                                                                                                                                            Argan Yağının Kullanımı

      Argan yağı kullanıldığı alana göre farklı şekillerde kullanılmaktadır. Argan yağının saç üzerinde kullanımına bakıldığı zaman saç köklerine masaj şekilden uygulanan argan yağı cild için kullanımında ise cilde sürülmektedir.

 

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir