Şifalı Bitkiler

Ardıç Yağı Nedir? – Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır?

  | 

Şifalı bitkilerin bazıları, uçucu yağ adı verilen ve etki gücü oldukça yüksek yağlar ihtiva ederler. Ardıç yağı bunlardan bir tanesidir. İnsanların adını bile duymadığı, kullandıktan sonra etkisini görüp, vazgeçilmezi haline gelen bu şifalı yağ, birçok insanın hayatını olumlu yönde etkiledi ve pek çok insana şifa kaynağı oldu. Uzmanlar, insanların bu şifalı yağı gerektiği gibi kullandığı takdirde kısa sürede faydasını göreceklerini belirtmişlerdir. “Ardıç yağı hangi hastalıklarda bize yardımcı oluyor?” sorusunun cevabını maddeler halinde sıralayalım.

Ardıç Yağı Nedir, Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır, Ardıç Yağı Kremi

 • Ardıç yağı kanı temizler, kandaki zehirli maddelerin dışarı atılmasında, kan yoluyla oluşan hastalıkların vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Ardıç yağının grip ve soğuk algınlığına iyi geldiği uzmanlarca kanıtlanmıştır. Eğer ki soğuk algınlığına vücudunuz dirençli değilse o zaman bu şifa yüklü ilaçla kısa ürede tanışmanızı tavsiye ederiz. Bugüne kadar birçok insan bu ilaçla şifa buldu ve halen de bulmaya devam etmektedir.
 • Ardıç yağı vücut ateşini de düşürüyor ve vücudun terlemesine yardımcı olarak, vücutta ki zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olmaktadır.
  Herkesçe malumdur ki, sinüzite yakalanıldığı takdirde zor bir hastalıktır. Sinüzit asla soğuğu sevmez. Burun tıkanıklığıyla birlikte görülen baş ağrıları dayanılmaz olabilir. Tıkanık burnunuzu açmayı çoğu zaman Ardıç Yağıbaşaramazsınız. Hemen devreye ardıç yağı girer. Birer kurtarıcı rolüne bürünür. Burundan teneffüs edildiğinde tıkalı burnu açıyor, sinüsleri boşaltıyor, iltihabı söküyor. Baş ağrıları da sona eriyor. Sinüzit tedavisinde ardıç yağı burundan teneffüs edilerek uygulanır. Düzenli kullanıldığı zaman tedavi edici yanı ile kısa sürede rahatsızlığınızdan kurtulmanızı sağlar.
 • Bu üç hastalıkta ardıç yağı vücuttaki fazla suyu atarak, rahatlamaya sebep olur. Ardıç yağını vücuttaki burkulma, ezilme gibi oluşan yerlere sürüldüğü takdirde hem görülen kısımların rahatladığı hem de kısa zamanda etkili olduğu görülür.
  Ardıç yağı idrar söktürücü özelliğiyle bilinir. O, vücuttaki idrarı sökerken, hastalık sonrası durumlarının da kolay atlatılmasını sağlar.
  Ardıç yağı adet sancılarını dindirir. Adet söktürür. Rahimdeki iltihapları temizler.
  Kandaki şeker miktarını düşürür. Bedende genel bir iyileşme sağlar.
 • Ardıç yağı sindirimi uyarır, hazmı kolaylaştırır, mide ve bağırsak gazlarını izale eder. Ardıç yağını kullanan bir çok kişiden gaz problemlerine çare olduğu bilinir.. Midesinde sürekli şişlik, dolgunluk hissedenlere de ardıç yağı faydalı olacaktır. Eğer ağız kokunuz varsa ardıç yağını öneririz.
  Ardıç yağı kullanımında söz konusu olan mesane ve idrar yolları enfeksiyonuysa çok iyi bir antiseptiktir. İdrar yollarını temizler, iltihabı söker atar.
  Ardıç yağını, kaşıntı, egzama mantar hatta sedef benzeri rahatsızlıklar için  deneyebilirsiniz.

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır

Ardıç yağı iki şekilde alınmaktadır. Burun yolu ve ağız yolu ile düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ağız yolu ile almak isteyenler bir adet kesme şeker üzerine 5 ile 6 adet damlatmaları yeterlidir. Daha sonra kesme şekeri yavaşça Ardıç Yağıemebilirsiniz. Ayrıca yarım bardak su içerisine damlatarak da günde 3 sefer düzenli olarak tüketim sağlayabilirsiniz. Burundan almak isteyenler de küçük bir pamuğa 5 ile 6 adet damlatarak burunlarına koyabilirler. Bu pamuklar burnunuzda 15 dakika kalması yeterli olacaktır. Bu işlemi de düzenli olarak yapabilirsiniz.

Ardıç Yağı Kremi Nedir, Ardıç Yağı Kreminin Faydaları

Ardıç tohumu distilasyon edilerek yağı çıkarılır ve bu yağdan ardıç kremi oluşturulur. Bu yağın içerisine farklı bitkisel ekstralar katılır ve zenginleştirilir. Ardıç yağı kreminin rahatlatıcı ve ağrı kesici özelliği üst düzeyde olmaktadır.

Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Ağrıyan bölge üzerine, kaslara ve eklemlere masaj yaparak bu kremi kullanabilirsiniz. Kremin etkisini görebilmek için günde 2 kez uygulanması önerilmektedir. Kremi sürdüğünüz yeri daha sonra streç ile sararsanız, etkisi daha da arttırmış olursunuz.

Ardıç Yağı Kreminin Faydaları Nelerdir?

 • Ardıç yağı kremi, içerisinde barındırdığı bitkisel extratlar sayesinde cilde derin olarak nüfuz eder. Vücutta gevşeme ve ısınma etkisi yaratarak, kasları ve ağrılı olan bölgeleri rahatlatır. Bir süre kullandıktan sonra da ağrıyı tamamen dindirir.
 • Romatizma, böbrek taşı ve gut gibi sorunlar, vücuttaki toksinlerin birikmesi sonucu oluşur. Ardıç yağı kremi ile kan dolaşımını arttırıp, vücuttaki ürik asit denilen toksinlerin yok edilmesine yardımcı olabilirsiniz.
 • Eski zamanlarda, savaşlarda ya da spor yaparken yaralanan kişilerde tedaviyi hızlandırmak için ardıç yağı kullanılıyordu. Zamanımızda ise, bel ve boyun fıtığı, romatizma, kas ve eklem ağrıları gibi rahatsızlıkları gidermek için kullanılmaktadır.
 • Ardıç yağı kremi, yaraları hızla iyileştirmek için etkili bir yardımcıdır. Enfeksiyon tehlikesini en aza düşürür ve deri hastalıkları, egzama, akne gibi hastalıklarda da yardımcı olur.
 • Kremin içeriğinde alkol özelliği olan maddeler, kullanımı zararlı ve hayvansal katkı maddeleri ile paraben yoktur. Bundan dolayı gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir