Akrep Burcu

Akrep Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayı Akrep burcu ilk enerjisi, 4 Şubat Aslan burcunda oluşacak Dolunaydır. Bu Dolunay tamamen çalışma hayatı, kariyer, otoriter ile olan ilişkiler konularında önemli olup, bizim de kendimizi ifade etmek yönünde baskın olmaya çalıştığımız bir dönemdir. Çalışmalarımızın karşılığında insanların bizi başarılı bulmalarını istiyoruz. İş hayatında kendimizi göstermekten yanayız. Hassasiyetimiz bu alanda fazlasıyla kıymetlidir. İş ve ev arasındaki dengenin kurulması gereken bir zamandır. Çünkü dışarıda kendisini duygusal anlamda öne çekmeye çalışan bir kişi, iş ve ev hayatında çok fazla baskılara gelemez. Geçtiğimiz 20 Ocak tarihindeki Dolunay bizim için ailevi konuları bir hayli önemli hale getirmişti. Ancak Merkür geri hareketi söz konusu olduğu için bütün yeni planları beklemeye almıştık. İşte bu Dolunayda da özellikle işte verimli olup kendimizi kabul ettirerek yeni adımlar atmaktan yanayız. Ancak unutulmamalıdır ki Merkür geri hareketi gölgeli günleriyle beraber 18 Şubat tarihine kadar devam ettiği için, biz de doğal olarak şu anda bir bekleme sürecindeyiz. O yüzden acil adımlar atmadan ve yeni bir karar vermeden yola devam etmek gereklidir.


11 Şubat itibariyle Merkür geri hareketi sonlanmış olacaktır. Bir haftalık gölgeli süresi vardır. Bugüne kadar gözden geçirdiğimiz ev ve ailevi konuları yavaş yavaş tekrar şu andaki mevcut duruma göre değerlendiriyoruz. Geri hareket bittiği için hemen harekete geçemeyiz, ancak bulunduğu bölge itibariyle mevcut geldiğimiz yere bir bakalım. Bir yere taşınmak veya kira sözleşmeleri, ailevi ilişkiler, yuva içerisinde bizim özgürlüğümüzü kısıtlayan meselelerde bir gelişme oldu mu, veya bizim arzularımıza uymayan henüz adım atamamıza sebep olan bir takım meseleler var mı, bunlar gözden geçirilecektir.

18 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay oluşuyor. Geçtiğimiz Yeniay Merkür geri hareketine rastladığı için ev ve ailevi meselelerde bir bekleme durumundaydık. Bu Yeniay, belirli bir hamlede bulunma yönünde bir bonus sağlıyor. Ancak ben bunu yine de temkinli karşılıyorum. Bu Yeniay özellikle oluştuğu saatin 3 dakika sonrasında Balık etkisine girecektir. Çünkü Güneş Balık burcunda seyrine başlayacaktır. O tarafıyla da aşkta yüzünüzü gülümsetebilir, hayatı olumlu yanlarıyla ruhani bir şekilde düzenleyebilir. Baskı, bekleme yönünde hesabı bileceğiz ancak Güneş Balık geçişiyle de moral duygusu artacaktır. Şifalandırıcı bir etkisi olduğu söylenebilir.

20 Şubat itibariyle Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu da tamamen çalışma hayatımızla ilgili meselelerin önemine işaret ediyor. Burada biraz hareketlenme var, ancak bu hareketlilikte bireysel tavır içerisinde olamıyoruz. Günlük tempoda uyulması gereken hizmet olgularına ve sağlığa çok dikkat edilmesi lazımdır. Aşk hayatıyla ilgili konularda güzel bir lütuf olabilir, ancak çalışma hayatıyla ilgili konularda agresif bir tutum olduğunda biraz toleranslı olmak gerekiyor. Çalışma hayatıyla ilgili meseleler bizi Mart ayına kadar etkileyici bir pozisyonda olabilir. Hareketlilik çok, yoğunluk fazla ancak bireysel kararların bir hayli etkili olduğu bir geçiştir. Gerginlikten, stresten veya önümüzü göremediğimiz kararlar vermekten kaçınalım. İlişkilerde biraz daha adil ve esnek düşünerek barışçıl bir şekilde işlerimizi yapmak, bunu yaparken de sağlığa özen göstermek yararlı olur. Bunları yaparken de çok çabuk kendimizi öne sürebiliriz, ancak diğer noktaları da bilirsek en azından iş konularında problem yaşamamış oluruz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: Hafta başındaki Venüs-Neptün kavuşumu hoş bir görünüm. Bizi problemli olandan uzaklaştırıp, rahatlatıcı olana yöneltiyor. İlişkide beklentimiz ılımlı, samimi, romantik paylaşımlar. Diyelim ki mevcut beraberliğimizde sorun var. Partnerimiz canımızı sıkıyor. O sırada bir başka kişi bize hoş bir şekilde yaklaşıyor. İşte bizim için bu yaklaşımın önemi var. Hemen o kişiye yönelebiliriz. Yeter ki, gönlümüzü rahatlatsın. 8 Şubat tarihindeki görünüm, çok daha olumlu. Problemlerin kendiliğinden çözülmesini sağlıyor.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu, aşk hayatımızla ilgili konularda nasıl bir seçimde bulunmamız, mevcut sorunlarımızı nasıl çözmemiz gerektiğine, bilinçli bir şekilde bakmamız gerektiğini hatırlatıyor. Dürüstçe yüzleşme bulunmamız gerekiyor. Şu anda içinden çıkamadığımız durumlar varsa, hayat sizi zorluyorsa, aşk yoruyorsa, birçok mesele üzerinize geliyorsa bunların üstünü kapatamayız. Ertelenen problemler kendini hatırlatır bunu siz de bilirsiniz. O zaman gerçekçi olalım.

12 Şubat tarihinde, özgürlüğünüzü bir şeyler kısıtlıyor ve sizi baskı altına alıyorsa, buna bir dur deme vakti geldi diye düşünürsünüz. Aileniz veya birileri size engel koymaya çalıştığında onlara tepkiyle yanıt verebilirsiniz. Bu benim hayatım ve izleyeceğim yol ancak beni ilgilendirir diyerek görüşünüzü bildirirsiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda seyrine başlıyor. En sevimli yanlarımız, uyumluluğumuz, sempatikliğimiz ön planda. Öyle mücadele edip, sorunları çözmek gibi bir niyetimiz yok. Hayatın akışına göre şekil alıyoruz. Rahatlamak ihtiyacımız var. Partnerin ılımlı yaklaşımı, hatta romantik jestleri, güzel tavırları gönlümüzü hoş edici. Yalnızsak, bu tarz davranan bir kişi gönlümüzü kolayca çelebilir. Bazı meseleleri çözmemiz gereken bir devredeysek, bu enerji geçişinde iyi niyetimizi kullanan sevgiliye pek tahammül etmeyiz. Bizim için güven önemli. Bu güveni kazanan insan başımızın tacıdır.

23-28 Şubat arası: 24 Şubat tarihindeki görünüm, ilişkide sevgi alışverişinin, iki kişinin de birbirine beslediği duyguların önemi büyük. Eğer bir şeyler eksikse, sıkıntı yaratıyorsa, iyileştirilmesi gerekiyor demektir. Beraberliği sürdürmede etken olanı bulmak, bencil düşünmemek, birbirinizin değerlerine saygı ve hoşgörüyle yaklaşmak lazım. Bazı meseleler vardır ki, insanı içten içe öfkelendirir, zorlar. Anlatsan kimse anlamaz. Sizin de bu tarihte ilişkinizle ilgili konularda bir hayli zorlandığınızı söyleyebiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili konulardaki değişimin göstergesidir. İş ortamınız değişebilir, başka bir yerde görev alabilirsiniz. Rutin bir iş yerine, farklı çalışma saatleri ve programı olan bir işe girebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz bir işte, başkasının emrinde çalışmak yerine, kendi işinizi kurabilirsiniz. Kısaca bir nedenle artık çalışma şekliniz farklılaşır diyebiliriz. 4 Şubat tarihindeki Dolunay, iş hayatında yükselmek için verilen mücadelenin, öne çıkma hevesinin işaretçisidir. Bu kolay değildir. Ancak, isteklerinizi elde etmek için savaşmanız gerektiğini düşünürsünüz.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yuvanız ve yaşam koşullarınız ailenizle olan ilişkiniz ve güvencenizle ilgili meseleler üzerinde akılcı düşüneceğiz. İş hayatımızla ilgili konularda iletişimi önemseyeceğiz. Sosyal hayatınızı önem vereceğiz. Becerilerimi geliştireceğiz. Düşündüğümüz yenilikleri uygulamadan önce iyi analiz edeceğiz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Güneş-Balık burcu geçişi hoşumuza giden bir işi yapmak, zevk aldığımız bir hobiyi işe dönüştürmek, sanatsal becerilerimizi tanıtmak, sergilemek gibi konularda rahatlatıcıdır. Ancak bu dönemdeki diğer etkili enerjiler, iş hayatında mücadelenin bir hayli yoğun olduğunu gösteriyor. Bir şeyler yapmak, istediğimiz gibi adımlar atmak için, bizim de çaba sarf etmemiz, aktif olmamız lazım. 20 ve 22 Şubat tarihlerinde iş girişimleri başta olmak üzere, genel olarak bir mücadele söz konusu. Hem hırslı çalışmaya zorlanıyoruz hem insanlarla iş ortamında karşı karşıya geliyoruz.

23-28 Şubat arası: 26 Şubat tarihinde çalışma hayatınız ve maddi kazanç anlamında hırsınız bir hayli yüksek. Yoğun bir şekilde çalışacaksınız. Ancak enerjinizi çok iyi yönlendirmeniz gerekiyor. Çünkü zaman zaman gerginlik, iş ortamında anlaşmazlık yaşanabilir. İşinizle ilgili hizmette bulunduğunuz kişilere karşı daha ılımlı yaklaşmakta yarar var. Emir almaktan hoşlanmayacağınız için, tepki gösterebilirsiniz. Bu da işvereninizle, çalışma arkadaşlarınızla aranızda sorunlara yol açabilir.

PARA

1-8 Şubat arası: 5 ve 6 Şubat tarihindeki iki görünüm, maddi açıdan hem ailemizin hem kendi ihtiyaçlarımızın karşılanması yönünde yenilikler düşündüğümüzü gösteriyor. Bu yenilikler için öncelikle sağlam bir işe ihtiyacımız var. Mevcut işimiz şu an için bizi pek tatmin etmiyor. Bu hafta tümüyle ev ve aile konularıyla, iş hayatımız birbirine bağlı olarak gelişiyor. Bu durum doğal olarak paranın da önemini vurguluyor. Dikkatli şekilde hareket edeceğiz.
9-15 Şubat arası: Maddi açıdan bu hafta, ortaklaşa bir mülkün pay edilişiyle ilgili konular üzerinde duracağız. Eğer finansal anlamda sıkışık durumdaysak, ailemizden veya başka bir yerden destek isteyeceğiz. Ev borcumuz varsa taksitlerini zamanında ödememiz lazım. Kredi çekmeyi düşünebiliriz. Ortak bir iş yapmayı düşünüyorsak, finansal anlamda yarar ve zarar hesabını gözden geçirebiliriz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki görünüm, geleceğimiz, evimiz, ailemiz, hedeflerimizle ilgili olarak çözüm bulmaya dönük bağlantıların, görüşmelerin veya araştırmaların işaretçisi. Bir mirasın bölüşümü veya bir ev alımı için kredi alımı, bir iş kurmak için bir ortakla karşılıklı görüşme, işletilen para, kar payı, veraset davası gibi geniş alana yayılan konuların bir hayli etkili olacağını gösteriyor.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde parasal konularda işler, arzu ettiğiniz şekilde yürümeyebilir. Sizin sorumluluk yüklendiğiniz ve gerçekleştirmek istediğiniz bir işin getirisi umduğunuz gibi olmayabilir. İşi halletseniz dahi parayı ödemeyebilirler. İyi takip etmek gerekiyor.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-15-16-19-20-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-17-18-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 19-20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14
Yeniay : 10-11-12
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 23-24-25
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir