Akrep Burcu

Akrep Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

AKREP BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
İlk etkili enerjiler, 3 ve 5 Ocak tarihlerindeki Venüs ve Merkür Kova burcu geçişleridir. Ancak bu geçişlerde ailevi konularda ve bir takım girişimlerde tekrar bir durup bakalım. Acil bir karar vermek istiyorsak gözden geçirelim. Aynı gün Yengeç burcunda bir dolunay meydana gelecek, bu dolunay eğitim ve iş hayatı konularında etkili olacaktır.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda seyrine başlayacak, burçla ilgili bir görünümdür. Bu görünüm genellikle aşkta bizim için kıymetli olan her şeye karşı bizi sakin kılar. İlişkinin sorunları olsa dahi görmezden gelebiliriz.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor. Bu yeni ayın özelliği, yakın çevre ilişkileri ve psikolojik anlamda bir takım meselelerin yorgunluğudur. Bir müddet sevdiklerimizi göremeyebiliriz.

27 Ocak’ta Venüs Balık burcunda seyrine başladığında şifa buluyoruz. Rahatlayıp duygularınızdan emin oluyorsunuz.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihinde ilişkilerde yaşamsal hedef farklılıkları sorun yaratabilir. Ayrı yolların yolcuları olduğunuzu düşünürsünüz. Sanki birbirinize muhalif gibisinizdir. Her iki taraf da kendinden yana hareket edebilir. Birbirinizi kısıtlamak yerine, birlikte bu ilişkiyi ayağa kaldırmaya çalışınız. Baskı uygulayan taraf olmak yerine, aşkta birleştirici olmak lazım. Yeni tanıştıysanız, partnerinizin bu ilişkiye yaklaşım biçimine dikkat ediniz. 3 Ocak Venüs-Kova geçişi, yerleşim yeriniz, ailevi konularda sınırlanmaya, baskı altında kalmaya tahammülünüz olmadığını, yenilikte bulunmak isteyeceğinizi gösteriyor. Evinizden ayrılmak, başka bir yere yerleşmek de mümkündür. Ancak ciddi şekilde düşünmelisiniz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak Merkür-Kova burcunda seyrine başlayacak. Aile içi ilişkilerimizde ister eş ister büyüklerimizle yaşıyor olalım, arkadaşlık etmek, yoldaş olmak önemlidir. Çocuğunuzun, eşinizin, büyüklerinizin, dost bildiklerinizin sorunlarını birlikte aşabilmek, çözüm bulmak önemlidir. Birbirimizle konuşmalıyız. İçimizdekileri paylaşmalıyız ve bundan da pişman olmamalıyız.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık burcu geçişinde aşkta kavga, tartışma, mücadele etme, problem çekme gibi hallerden uzaksınız. Karşınıza çıkacak kişi veya hayatınızda olan insan sizi fazla zorlamamalı, hatta tam tersine size huzur vermeye çalışmalı diye düşünürsünüz. 13 ve 15 Ocak tarihindeki görünümler, arayış içinde olduğunuzu ne fazla denetlenmekten ne de belirsiz bir ilişkiden hoşlanmadığınızı gösteriyor. Uzlaşmaya niyetiniz yok. İdare etmek, zaman vermek, anlayış göstermek zorunda değilim diye kestirip atabilirsiniz. Ancak bir yandan da aşıksanız, geri adım atmaya da her an hazır gibisinizdir.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki Mars-Neptün kavuşumu aşk evinizde oluşacak. Sizi çekici kılan tüm özelliklerinizi ortaya çıkartan bir enerjidir bu. Cinsel anlamda da cazibeniz üst doruktadır. Sanki bir fotoğraf, muhteşem bir eser, görenlerin hayranlık duyacağı bir endam kazanırsınız. Ruhsal yönden hem kendinizden emin hem güven dolu, tatminkar bir duruşunuz vardır. Aşkta duygularınızı gizlemeyip, sevdiğiniz kişiye itiraf edersiniz. Sorunlu bir ilişkiniz varsa, bu çekici duruşunuz partnerinizi etkiler. Bu görünümün dikkat edilecek noktası, hayallere kapılıp gerçekleri de göz ardı etmemektir. Rüyalarımız tabii ki özeldir fakat dünya hayatının bir gerçek olduğunu da unutmayalım. 20 Ocak tarihindeki Yeniay, eviniz, ailenizle ilgili konularda yaşanacak değişim, yenilik ve gelişmelerin işaretçisidir.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihindeki Venüs-Balık burcu geçişi, aşkta ılımlı paylaşımın, hoş duyguların, yücelen sevginin işaretçisidir. Partnerimizin bize olan güzel yaklaşımları ve romantik jestleri hoşumuza gider. Öyle para pul gözümüz pek görmez. İsteriz ki, sevgilimiz bizi el üstünde tutsun. Ancak ben derim ki, ilişkisi yeni başlayanlar, karşınıza çıkan kişiye dikkat edin, onu tanıyın. Hemen kanmayın.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak ve civarı günlerde, iş hayatınız ve yerleşim yerinizle ilgili bir gelişme, farklı bir yere taşınmak veya yeni bir işe girmek gibi durumlar yaşanabilir. Ailenizle ilgili bir gelişme aynı şekilde işinize yansıyabilir. Sizi aktif olmaya iten değişimlere karşı durmak yerine, duruma göre hareket etmek gerekir. 3 Ocak tarihinde işiniz, sağlığınızla ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. Ciddiyetle çalışmak, iş ortamındaki ilişkilere dikkat etmek, işinize sahip çıkmakta yarar var. 4 Ocak tarihinde daha güçlü bir şekilde işinize odaklanırsınız. Size sunulan işleri veya karşınıza çıkan teklifleri değerlendirirsiniz. Çevrenizdeki insanları kolayca etkilersiniz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, kariyer hayatımızla ilgili konularda iletişim, eğitim, güvence altına alma, hassasiyetle düşünme, sağlamlaştırma yönünde önem taşıyor. İşimiz nedeniyle tayinimiz çıkabilir, ailemizden uzakta olduğumuz için özlem duyabiliriz. Gurbette isek, memleketimizi düşünürüz. İş veya eğitim nedeniyle ailemizden ayrılmışsak, onlarla bağlantı kurmaya çalışırız. Bu Dolunay, uzaklara duyulan özlemi, yakınlarımızla alakalı sorumlulukları, işimiz icabı sorumlulukları bir hayli vurgulayacak.
12-18 Ocak arası: Hedefiniz ve ilerlemek istediğiniz yolun farkında olarak, zorlanmak yerine gönlünüzden geldiği gibi çalışmak istiyorsunuz. Yaratıcı sanatsal faaliyetler, hobileriniz, zevk aldığınız uğraşılar size daha cazip gelebilir. Rutin bir iş hayatı yerine, gerçekten istediğiniz bir işi yapmaktan yanasınız. Böyle olduğunda getirisi azmış çokmuş pek umurunuzda değildir. Hatta geçici işler, az kazandıran fakat sizi tatmin eden işlere yönelebilirsiniz. Yeter ki, zorlamasın ve sıkmasın.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki görünüm, ev-iş hayatınızla ilgili konularda arzu ve isteklerinize göre gelişmeler beklediğinizi gösteriyor. Siz artık, yaşamınızı kurallarla sınırlayacak, başkalarının gerisinde kalacak bir iş ve hayat istemiyorsunuz. Bu yüzden de zorluklara pek tahammülünüz yok. Kişisel anlamda değişimden yanasınız. Özgür olmak, seçimlerinizi kendiniz yapmaktan yanasınız. Yoksa moraliniz bir hayli düşüyor.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle, bilgilenmeye dayalı ofis ve ev içi araştırmalar, veri toplanma, düzenleme, yaratıcı tarzda düşünme yönünde olumludur. Bu alanda kullanılan bilgisayarların, teknolojik ürünlerin sorun çıkarmaması için mutlaka gözden geçirilmesinde yarar var. Bilmediğiniz tamiratlara kalkışmayınız. Ailenizle olan iletişiminiz, evinizle alakalı kira, satış, yatırım gibi konuları da bir daha gözden geçiriniz.
26-31 Ocak arası: 28 Ocak tarihinde yapılacak görüşmeler, karşımıza çıkan teklifler veya yapılacak işlerde ileriye dönük düşünelim, hızlı kararlar vermeyelim.

PARA
1-4 Ocak arası: Bu hafta parasal getiriler kadar harcamalar da yoğunlaşabilir. Abartmamakta yarar görüyorum. Elinize geçeni har vurup harman savurmayın. Olanı da korumayı, uygun şekilde kullanmayı bilmelisiniz. 4 Ocak tarihinde bütçemiz konusunda daha dikkatli hareket edeceğiz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihindeki Merkür-Kova burcu geçişi mali konuların ev içinde, aile ile görüşülmesi yönünde etkili olduğu gibi, taşınma, kira artışı, ev satın alımı, yatırım, ofis çalışmaları, eğitim giderleri gibi konularda da önem taşıyacak. Hesabı bilmek, harcamalara da dikkat etmek lazımdır. 6 Ocak tarihinde ailemize destek olabiliriz. Evimizin ihtiyaçlarını temin edebiliriz. Parasal konularda sorumluluk bilinciyle hareket ederiz.
12-18 Ocak arası: Bu hafta paraya ihtiyacınız yüksek. Evinizin ihtiyaçları için bu çok daha fazla gerekli olabilir. Beklenmeyen bazı masraflar veya durumlarla baş edebilmek için bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Paranın sizi köşeye sıkıştırmasından hoşlanmazsınız. Evden ayrılmış veya bir ortakla yolları ayırmış iseniz, tek başına ayakta durabilmek için parasal sorunları mutlaka halletmeniz gerekebilir.
19-25 Ocak arası: Maddi konularda bu hafta 19 ve 23 Ocak tarihlerindeki görünümler önem taşıyor. Maddi anlamda sorumluk sahibi bir kişi gibi davranmalıyız. Öyle bol keseden harcamalar yerine, iş durumumuza göre ayarlamalarda bulunmak yararlı olur. Kaldı ki, ev harcamaları, kiralama, satın alınma veyahut ihtiyaçlar için yapılacak harcamalar bir hayli önemli gözüküyor. Duruma bakalım ona göre hareket edelim.
26-31 Ocak arası: Bu hafta, ev alımı, kiralanması, ofis kurulması tarzındaki işleriniz için kredi ile borçlanmayı düşünüyorsanız ben dikkatli olmanızdan yanayım. Merkür geri hareketinde hesabımızı bilmekte yarar var.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-19-23-31
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17
Yeniay : 14-15-16
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 26-27-28-29
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir