Hobi

Akciğerin Önemi

  | 

Akciğer insan vücudunda oldukça önemli olan organlardan biridir.  Akciğer dışardan alınan oksijeni bütün vücuda dağıtmakta ve böylelikle hayatın sürmesini sağlamaktadır. Akciğer olamadan oksijen dolaşımı olmayacağından dolayı hayat sürmek mümkün olmayacaktır. Akciğer sigara içmek, alkol kullanmak gibi durumlarda zarar görmekte ve böylece kendine yüklenmiş olan oksijen dağıtım işini yapmamaktadır.  Akciğerlerimizin düzgün bir şekilde temizlenmesi için sürekli olarak bazı bitkiler ile akciğeri temizlemek gerekmektedir.

Hangi Bitkiler Akciğere İyi Gelir?

Akciğerin daha iyi çalışması için akciğerlerimize dikkat etmeliyiz. Akciğerlerin daha iyi çalışması için öncelikli hedef temiz olmasıdır. Akciğer temizliği için gerekli olan besinler ile akciğer daha iyi çalışmaktadır. Bu bitkilere bakıldığı zaman bunlara;

zencefilZencefil: Zencefil akciğer içinde bulunan mukus ve onun gibi istenmeyen maddelerin temizlenmesinde kullanılmaktadır. Akciğere faydalı olan zencefili yemeklerimize ekleyebilir veya çay içinde içebiliriz.

Sarımsak: Sarımsak akciğer de daha çok soğuk almalarda kullanılan yemekler lezzet katan bir besin çeşididir. Sarımsak akciğer temizlenmektedir.

Andız Otu: Andız otu da akciğer temizliğinde kullanılan besinlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Astım, kronik bronşit, gibi hastalık türlerinde balgam sökme işine yarayan bu besin ile akciğer temizlenmektedir.

Tüm saymış olduğumuz besinlerin sonuç olarak tek bir kulanım nedeni bulunmaktadır. Bu besinlerin sürekli ve düzenli kullanılması sonucu akciğerden istenilen performanstan daha iyi performans ile karşılaşıp daha iyi sonuçlar alınacaktır.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir