Kadın Hastalıkları

Adet Nedir?

  | 

Adet Nedir?

 

Adet kadınların ayda bir yaşadıkları içinde bulunan kötü atıkların dışarı atılması durumdur. Adet sadece bayanlar tarafından yaşanmaktadır. Adetlerin yaşanma süresi 4 ve 7 gün arasında kişiden kişiye veya dönemden döneme değişiklik göstermektedir. Adet sırasında kadın adet sancıları çekmektedir. Adet sancısı kişinin hayatını olumuz etkilediği gibi günlük hayatını da rahatça yaşamasını engellemektedir.

regl-sancisina-ne-iyi-gelir-sicak-su-torbasi

 

Adet Ağrısına Neler İyi Gelir?

 

Adet sırasında kadında bel ağrısı başta olmak üzere pek çok sancının yanında kadında halsizlik olmaktadır. Adet sancısını çekmemek veya daha az sancı çekmek amacıyla günümüzde çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Adet sancısının en az yaşanması için adet sancısı sırasında daha az çalışmalı ve adet sancısını azaltıcı çeşitli besinler tüketilmelidir.

 

Adet Sancısını Azaltan Çaylar

 

Adet sancını azaltmanın en etkili yolu doğal yollar ile yapılmış olan çayları tüketmektir. Adet sancısına iyi gelen çalara bakıldığı zaman pek çok çay örneğini örnek vermek mümkündür.  Bu çaylara örnek verilecek olunursa;

 

Zencefil çayı: Zencefil çayı adet sancısını azaltmak için kullanılan çaylardan biridir.  Etkili sancıları giderici özelliği ile bulunan bu çay ile iltihap sorunları ortadan kalkmakta ve kramplara neden olan ağrılar kesilmektedir.

adet-ağrısına-papatya-çayı-300x194

 

Papatya çayı: Bulantı, kusma, hazımsızlık gibi sorunların çözümünde kullanılan papatya çayı aynı zamanda kasılmaları azaltıcı etkisi ile de adet sancılarını en aza indirmektedir.

 

 

Nane çayı: Nane sakinleştirici etkisi ile adet sırasında ağrısı olan kadının ağrıyı unutup sakin kalmasını sağlamaktadır

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir