Güzellik

2016 Yılının Makyaj Modası

  | 

 


Dolgun kirpikler, pembe yanaklar, metalik gözler… Bu sezon makyajlarda sadelik ön planda olsa da canlı renklere de yer var. 2015 sezonun en çok dikkat çeken makyaj trendlerini bir araya getirdik. Bakalım bu sezon en çok hangi trendlerin uygulandığını göreceğiz ? Meraklikadin.com 2015 yılının 6 makyaj trendini siz okuyucularına açıkladı…


Makyaj Yokmuş Gibi

Uzun süredir trend olan, ciltte makyaj yokmuş görüntüsü, bu sezon biraz daha sade hale geliyor. Stella McCartney ve Isabel Marant gibi büyük tasarımcıların defilelerinde karşımıza sık sık çıkan, yalnızca fondöten ve pudrayla parlaklığı alınmış cilt ve mat dudaklar, 2015 sezonunun vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

Yanaklarda Hafif Pembe Tonları

Elmacık kemiklerinizi pembeleştirmeye hazırlanın! Sanki güneşte hafif yanmış gibi görünen doğal tonlardaki pembe allıklar yeni sezonun favori güzellik trendlerinden. Hafif bir pudra, renkli bir parlatıcı ve pembe bir allık sezonun en kurtarıcı makyajlarından biri olacak, bizden söylemesi!

Metalik gözler

Gözlerde metalik etkiye hazır mısınız? Metalik farlar yeni sezonda altın çağını yaşayacak. Üstelik bu rengi yalnızca göz kapaklarımıza değil, kirpiklerimizin altına ve göz pıınarlarımızın bittiği kısma da hafifçe uygulayacağız.

Renkli Eyelinerlar

Mat siyah eyeliner, bu sezon yerini elektrik mavisi ve pembe gibi canlı renklere bırakıyor. Evet, yanlış duymadınız! Bu sezon renkli bakışlar oldukça popüler. Kenzo ve Chanel podyumunda karşımıza çıkan renkli eyeliner’lar kuyruklu modellerle birlikte kullanılacak.

Dolgun Kirpikler

Gözlerde retro etkisine hazır olun! 2015 sezonunda kirpiklerimiz maskaraya doyacak. Bu sezon yoğun sürülmüş maskaralar, sezonun iddialı güzellik trendlerinden biri olmaya aday. Üstelik kirpik altlarına da aynı şekilde maskara uygulayacağız.

Çizgili Tırnaklar

Bu sezon tırnaklarda renkli figürler ya da ışıltılara yer yok. Pastel tonların üzerine çekilen tek çizgili modeller, oje trendlerinde öne çıkan detaylardan biri. Özellikle nude renk üzerinen uygulanan bordo tek çizgiler muhteşem bir görüntü yaratıyor.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir