Hobi

Yöresel Hatay Ürünleri ile Evinize Doğallık Katın

  | 

Hatay’ın yöresel ürünlerinin online mağazası Hataykoy.com; güneşte kurutulan Hatay salçaları, meşhur halhalı zeytinlerinden elde edilen soğuk sıkım Hatay zeytinyağı, salamura yaprak, yöresel sürk, çökelek ve yöresel baharat çeşitleri gibi daha birçok meşhur lezzeti satın almanın hızlı, kolay ve güvenilir yolu.

Hatay yöresinden lezzetlerle mutfağına lezzet ve doğallık katmak isteyenler; süt ürünleri, yöresel Hatay salça çeşitleri, soslar, kömbe, kahke gibi yöresel lezzetler, bölgede yetişen sebze ve meyveler, Hatay’ın meşhur künefesi gibi birçok yöresel ürünü Hataykoy.com web sitesinde bulabiliyor.

Hataykoy.com’daki zeytinyağı ve salçalar nasıl hazırlanıyor?

 

Hatay yöresel zeytinyağının hazırlığı Kasım ayında zeytinlerin hasat zamanı geldiğinde başlıyor. Yörenin halhalı zeytinleri ağaca ve dallarına zarar vermeden tek tek elle toplanıyor ve geleneksel usullerle ezilerek, yine geleneksel yöntemlerle zeytinlerin yağı alınıyor. Zeytinyağı titizlikle şişelenerek kapınıza kadar getiriliyor. Yöresel ürünler arasında değerli bir yere sahip olan doğal Hatay zeytinyağını sağlıklı yemeklerinizde, salatalarınızda, bebeğinizin ve çocuklarınızın yemeklerinde güvenle kullanabilirsiniz.

Hataykoy.com’daki domates salçaları, yörede yetiştirilen domateslerin katkısız şekilde, geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle elde ediliyor. Hatay’ın tatlı ve acı biber salçalarının hazırlığında, Ağustos ayının sonlarına doğru iyice kızaran ve olgunlaşan biberler kullanılıyor. Temizlenen ve yıkanan biberler güneşte kuruduktan sonra öğütülüyor ve geniş bir tepside güneşte kurutuluyor.

 

Dalından sebze ve meyveler Hataykoy.com’da

 

Hatay Köy’de doğal sebze ve meyveler de unutulmamış. Yörede yetişen bahçeden sebzeler ve dalından meyveler tüm doğallıklarıyla adrese kadar getiriliyor. Hatay Köy’ün “Bahçeden Sebze” kategorisinde; Ayşe kadın fasulye, samandağ biberi, topak patlıcan, Samandağ yerli domates, beyaz kabak bulunuyor. “Dalından Meyve” kategorisinde ise Samandağ yerli
salatalık, kayısı şekerpare ve limon yer alıyor.

Müşterilerine hızlı alışveriş fırsatı sunan Hataykoy.com web sitesinden vereceğiniz siparişlerinizde online kredi kartı, banka havalesi, kapıda nakit ödeme gibi farklı ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir