Saç Bakımı

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

  | 

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

Saç uzatan ve besleyen bitkisel yağlar içerisine yer alan yılan yağı saymakla bitmeyecek kadar çok faydaya ev sahipliği yapmaktadır. Eğer sizler de kusursuz saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz yılan yağı ile özel karışımlar hazırlayabilirsiniz.

yılan-yagiYılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızın seyrelmiş olan bölgelerine 3 damla yılan yağı damlatarak masaj yapabilirsiniz. Saç diplerine yılan yağı sürdükten sonra 2 saat beklemelisiniz. Yılan yağını dilerseniz diğer bitkisel yağlar ile karıştırarak da kullanıma alabilirsiniz.

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

Zayıf ve güçsüz görünen saçların vazgeçilmezi olan yılan yağı saç köklerinin güçlenmesini desteklemektedir. Yeni saç oluşumunun ön plana çıkmasına kaynaklık edecek olan yılan yağı aynı zaman da saç dökülme probleminin de geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır. Yılan yağını dilerseniz bıyık ve kaşlarınız için de kullanıma alabilirsiniz.

Yılan Yağı İle Özel Saç Bakım Maske Tarifi

  • 2 yemek kaşığı yılan yağı
  • 1 adet E vitamini ampulü
  • 2 yemek kaşığı badem yağı

Özel saç bakım maskesi ile kusursuz görünen saçlara merhaba demek isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Maske yapımı için 2 yemek kaşığı badem yağını 1 adet e vitamini ampulü ile harmanlayalım. Karışımın içerisine 2 yemek kaşığı yılan yağı ilave edelim. Hazırladığımız saç bakım maskesini saç diplerine masaj aracılığı ile sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Dolgun ve canlı saçlara özel bakım maskeleri ile sahip olmanın zamanı.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir