Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

YENGEÇ BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
Ocak ayında ilk etkili enerji, 3-5 Ocak tarihlerinde sırasıyla Merkür ve Venüs’ün Kova burcunda seyrine başlamasıdır. Bir yanıyla mali konular üzerinde duracağız.Çok fazla hızlı karar alamıyoruz. 5 Ocak tarihinde burcunuz üzerinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay ailevi ilişkilerinizden kendinizle alakalı girişimlere kadar güvence konusunu ele alıyor. Ayrıca ilişkimize de bir bakacağız. Merkür geri hareketi de mali konuları ele almamızı sağlayacaktır.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda seyrine başlayacak. Dolunayın getirdiği hassasiyete bir de bu eklenince hassaslaşıyoruz. Eğer ilişki varsa sevgiye en çok ihtiyaç duyulan dönem denilebilir.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor. Ardından hemen yeni ay doğuyor. Bu yeni ayda da özellikle ikili ilişkimiz ve aile hayatımızla ilgili konular üzerinde bir hayli duracağız.

27 Ocak tarihinde de Venüs Balık burcunda seyrine başlıyor. Venüs bütün şifalı gücüyle rahatlatıcı etkisini kullanıyor. Sorunlar hafiflemiş oluyor.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihinde ilişkinizde her iki tarafın da al gülüm ver gülüm hesabında olduğunu görüyoruz. Her iki taraf da kendi görüşleri, inandıkları doğrultusunda hareket etmeleri mümkündür. Bu durum fikirsel, hedefsel anlamda abartılı çıkışlara neden olabilir. 3 Ocak tarihinde partnerinizin baskıcı tavırları sizi yorabilir. Bu hallerine katlanmakta zorlanırsınız. 4 Ocak tarihinde, ilişkinizi ilgilendiren konularda partneriniz kendi ağırlığını ve gücünü ortaya koyar. Bu durum ilişkinizin niteliğine göre sıkıcı olabilir veya doğal karşılanır.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, duyarlılığın hem kişisel hem ilişkinizle ilgili konularda bir hayli vurgulanacağını gösteriyor. İlişkinin paylaşım anlamında tatmin edici olmayışı, ev içindeki huzursuzluk, dengesiz tavırlar, güven olgusunun sorgulandığını görüyoruz. Eş, sorumluluk sahibi olmalı ve yuvanızda adil bir şekilde birbirinize davranmalısınız. Eşitlik önemli.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık geçişi, aşk hayatınızda duyarlılık işaretidir. Sorunlar olsa dahi, sizi bu ilişkiye bağımlı kılan etkenler daha fazladır. Problemlere karşı dayanma gücünüz birebir duygularınızla alakalıdır. Eğer partneriniz veya karşınıza çıkan kişi etkilemişse, onun yanlışlarını veya anlaşamadığınız noktaları görmezden gelebilirsiniz. Ancak ben derim ki, 15 Ocak civarı günlerde bilinçli olunuz. İlişkinin karşılıklı anlaşma, huzur ve güven ilkelerini gözetiniz. Verimsiz, sizi rahatsız eden unsurları mutlaka önemseyiniz.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihindeki Mars-Neptün kavuşumu olumlu gibi dursa da, ben ilişki meselelerinde mutlaka dikkatli olunması gerektiğini söylemeliyim. Çünkü bu görünüm, merhametin, fazlasıyla iyi niyetin, gerçekleri göz ardı edebileceğinizi işaret ediyor. Öylesine kıymetli bir enerji ki, kişi bir anda bütün sorunları olağan gibi görerek, beraberliği sürdürebilir veya karşısına çıkan veya çıkacak kişiyi hayatının merkezine oturtabilir. Biz yine de mutlaka hakikatleri merkez alalım derim. Kaldı ki, aşk ve ilişkilerde hafta sonuna doğru olan görünümler dikkatli ve ilerisi adına düşünülmesi gerektiğini hatırlatıyor. Evliliklerde ortaklaşa gönül bağının, paylaşımların önemini işaret ediyor.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Ailemiz, dostlarımız, çevremizdeki insanlarla ve karşı cinsle olan her türlü ilişkimizde duyarlılık ön planda olacak. 30 Ocak tarihinde ilişkilerde karşılıklı olarak yapılacak değerlendirmelerin önemi büyük. Sıkıntı yaratan, rahatsızlık uyandıran, verimsiz yürüyen, sağlıklı olmayan ilişkiler nedeniyle bir hayli bunalabiliriz. Eşimizin, sevgilimizin sağlık veya bir başka sorunu, psikolojik durumu da aynı şekilde ilişkiyi zorlaştırıcı olabilir. Yılın genelinde bu meseleler bir hayli önem taşıyacak. Bilmenizi isterim.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak ve civarı günlerde iş hayatınızda, rakipleriniz ve aynı ortamda çalıştığınız kişilerle olan ilişkinizde dikkatli olma zamanıdır. Muhalif tavırlarla karşılaşabilirsiniz. Yoğun çalışmak kısıtlayıcı bir durumdur. Bu da doğal olarak gerginlik yaratabilir. Benim size tavsiyem, bütün bu koşulları engel veya zorluk olarak nitelendirmek yerine, bunların sizi daha fazla işinize sarılmanızda, mücadele etmenizde itekleyici bir güç olarak kabul etmenizdir.
5-11 Ocak arası: İş hayatınızla ilgili konularda 6 Ocak tarihinde, sorumluluklar bir hayli etkili. Çalışma ortamındaki iletişimin, gelişimin yetersizliği, kısıtlanmalar, yoğunluklar bir hayli yorabilir. Olgun, hoşgörülü, sabırlı olmanız gerekiyor. Bu kolay değil tabii ki. Eskisi gibi kendinizi pek rahat, güvende hissetmediğinizi düşünebilirsiniz. Bir de mali açıdan işe bakmak lazım. Eğer borçlarınız varsa doğaldır ki, çalışma hayatınızı risk altına alacak kararlardan kaçınmak gerekiyor. Sağlığınıza da mutlaka dikkat etmelisiniz.
12-18 Ocak arası: İş hayatınızda hoşunuza gitmeyen ve sizi verimsiz, keyifsiz, doyumsuz hale getiren sorunlar özellikle bu hafta bir hayli etkilidir. Ya bunları aşabilmek için, çok fazla dayanıklı olmalısınız veya başka iş tercihlerinde bulunmak için cesur hareket etmelisiniz. Ancak yapınız gereği ve mevcut koşullar nedeniyle katlanmanız mümkün gözüküyor. Bu da sizin için yorucu ve sıkıntı verici olabilir. Görmezden gelmeye, idare etmeye çalışabilirsiniz.
19-25 Ocak arası: İş hayatınızda bu hafta sanat, fotoğrafçılık, tıp, okültizm, denizcilik gibi alanlarında görev alanlar için başarı oldukça yüksek. Karşınıza fırsatlar çıkabilir, teklif alabilirsiniz veya işinizi geliştirebilirsiniz. Ancak genel anlamıyla iş problemleri yaşayanlar, eğitimden ticarete kadar mevcut işiyle ilgili sorunu olanlar, memleketinden uzakta olanlar farklı bir görev veya teklifle karşılaşırsanız aceleyle kararlar vermeyiniz. Sonradan pişman olmamak için, enine boyuna düşününüz. Koşulları, şartları iyi araştırınız.
26-31 Ocak arası: 28 Ocak tarihinde, iş hayatımızla ilgili gelişmeler bizi biraz huzursuz kılabilir. Tam olarak belli değildir durumlar. Sanki bir değişim vardır. Ancak bu bizi rahatsız edecek gibidir. Üst pozisyonda olan kişilerle olan ilişkiler, mali durumlar da dahil olmak üzere netleşene kadar içimiz rahat etmez. Merkür geri harekette olduğundan tabii ki aceleyle önyargıyla hareket edersek veya düşünürsek kendimizi daha fazla tedirgin ederiz. Soğukkanlı olmamızda yarar var. İş başvurusunda bulunursak sonucu için beklememiz gerekebilir. Genel olarak bu haftaki işlerimizde toleranslı düşünmek zorundayız.

PARA
1-4 Ocak arası: Maddi konularda tabii ki belli bir bütçe çerçevesinde hareket etmek lazımdır. Harcamalarınıza dikkat ediniz. 3 Ocak tarihinde Venüs-Kova burcunda seyrine başlayacak. Kredi kartınızın limitlerini aşmayınız. Evliyseniz, eşinizin mali konularda dikkatsiz davranma ihtimalini göz önüne alarak tedbirli olunuz. İşinize göre, elde ettiğiniz kazancın düşüklüğü sizi rahatsız edebilir. Bir de bunun üstüne hesabınızı bilmiyor, harcama yapıyorsanız tabii ki zorlanırsınız, ayarı bilmek lazım.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Eşimiz, iş ortağımız, mali durumumuzla yakından ilgilenmemizde yarar var. Psikolojik olarak birilerine ihtiyaç duymak, kredi veya hukukla alakalı meselelerle uğraşmak ve bunlarla ilgili verileri gözden geçirmek zorundayız. Endişeli olabiliriz. Ancak burada önemli olan çözümcü düşünmektir. Böylece huzursuz olmayız.
12-18 Ocak arası: Bu hafta, işinizle ilgili konularda özellikle kredi borçları, eş veya iş ortağınızın parasal konulardaki özgür tavırları sizi rahatsız edebilir. İşinizden elde ettiğiniz gelirin yetersizliği harcamaların artışı nedeniyle daha dikkatli ve idareli davranmanız gerekecek.
19-25 Ocak arası: Haftanın başında maddi konularda, hesabı şaşmamak lazımdır. Eş veya iş ortağımızla olan mali ilişkimizin abartılı ve gereğinden fazla büyütülerek ele alınmaması lazım. Beklentimiz olan paralar veya desteklerin sakinlikle ve bilinçli bir şekilde gözden geçirilmesinde yarar var. Her an her şey olumlu yönde gelişebilir. Ancak bunlara çok güvenmemek, dikkatli bir şekilde bütçemizi dengede tutmak yararlıdır. Özellikle harcamalarımızı belli bir sınır içinde olması faydalıdır. 20 Ocak tarihindeki Yeniay, bu anlamda önem taşıyor.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle başkalarıyla olan maddi bağlantınızı, işlerinizi, düzenlenmesi gereken tüm belgeleri hazırlamanızda, tekrar gözden geçirmenizde, incelemenizde yarar var. Daha akıllıcı hatta gerekirse uyanık olma vaktidir. Söz ile değil, bizzat belge ile hareket etmekte fayda var. Kredi başvuruları, ödemeler, işbirliği halinde yapılacak işlerin mali yönden tekrar ele alınarak hesabının yapılması yararlıdır.
26-31 Ocak arası: Maddi ortaklıklar, paylaşımlar ve parayla alakalı girişimlerimizde, lütfen her ayrıntıyı gözden geçirin. Beklenmedik durumlar yaşanması, kayıp, engellerle karşılaşılması mümkün olabileceğini unutmayalım. Kimseye paramızı emanet etmeyelim. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Gözümüz açık olsun. Mali işlerimizi aksatmayalım.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-25
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8
Yeniay : 4-5-6-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 18-19-20
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir