Sağlık

Terlemek ve Aşırı Terlemenin Zararları

  | 

Terlemek ve Aşırı Terlemenin Zararları

İnsanlar daha çok sıcak yaz günlerinde terlemektedirler. Ter insan vücudunda bulunan kötü atıkların sıvı yoluyla deride bulunan gözeneklerden dışarı atılmasıdır. Dışarı atılan bu ter kötü atıklar olması nedeniyle kötü koku yapmaktadır. Kötü koku yapan bu ter insanların hayatlarını da olumsuz etkilemektedir. Ter kokusunun vermiş olduğu kötü koku ile insanlar ter kokusu gelen kişilerden sürekli olarak uzaklaşmak o kişiler ile oturmak istememektedirler. Bu durum kişi açısından oldukça kötü sonuçları meydana getirmektedir.

Yuz-terlemesiniAşırı Terlemeden Kurtulmanın Yolları

 Aşırı terlemeden doğan kötü sonuçları engellemek amacıyla çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Aşırı terleme sorununu engellemek için öncelikle baharat, tuz ve bol yağlı olan yiyeceklerden sürekli olarak uzak durmak gerekmektedir. Bunun yanında aşırı terlemeyi engellemek için doğal karışımlardan yapılmış olan çay içilmektedir.

 

Aşırı Terlemeyi Engelleyen Çay 

Aşırı terleme sorununa iyi gelen çaylardan biri ada çayıdır. Ada çayı içinde bulunan besinler ile aşırı terlemeyi engellediği gibi aynı zamanda kötü olan ter kokusunun da önüne geçmektedir. Aşırı terlemeye iyi gelen limon suyu, çay ağacı yağı, ada çayı yağı, yasemin yağı ve organik sirkenin karışımı ile elde edilen organik besinlerden yapılmış ve hiçbir yan etkisi ile zararı bulunmayan bu çayı günde bir kere içerek sorun olan terlemeden kurtulmak mümkündür. Bu organik çaydan sonra insanın hayatında kötü sonuçlara neden olan ter kokusu sorunu ortadan kalkmaktadır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir