Makyaj

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

  | 

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyaj özellikle çalışan bayanların, günlük hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Her bayan makyaj yaptığında kendini daha iyi hisseder. Fakat özellikle plaj gibi mekanlarda makyajsız da güzel görünebilirsiniz. Sürekli makyaj yapmak, cildinizi yorar ve soldurur. Bu nedenle haftanın belirli günlerinde cildinizi dinlendirmek için makyajdan uzak durmalısınız. Bu günlerde kendinizi halsiz hissetmek, solgun bir ciltle dolaşmamak için birkaç püf noktayla makyajsız  güzel görünmek mümkün.

Düzenli Cilt Bakımı

Eğer cildinizde sorunlar varsa, düzenli cilt bakımı yapmıyorsanız, makyaj yaptığınızda da istediğiniz görüntüye ulaşamayabilirsiniz. Son yıllarda doğal güzellik modasının yaygınlaşmasıyla birlikte ağır makyajlar, koyu göz makyajları geride kaldı. Bu nedenle cilt bakımına daha çok önem vermelisiniz. Cildinizin canlı görünmesi ve sağlıklı olması için temizliğine özen gösterin. Asla makyajla uyumayın. Cilt tipiniz ne olursa olsun, düzenli olarak peeling yapmalısınız. Haftada bir kez yüzünüz için özel peeling ürünleri veya evde hazırlayabileceğiniz peeling tariflerini uygulayın. Böylece makyajsız olduğunuzda da cildiniz canlı görünecektir. Gözaltı torbaları, sizi yorgun gösterecektir. Göz çevrenizde yoğun nemlendirme etkili krem ve serumlar kullanın. Cildinizi sabah ve akşam olmak üzere iki kere nemlendirin.

Makyajsız Güzel Görünme Yolları

Cildiniz için uyku düzeni de oldukça önemlidir. Yeterli uyku uyumadığınızda cildiniz daha solgun ve yorgun görünmektedir. Bu nedenle mutlaka düzenli ve yeterli uyumaya özen gösterin. Kaşlarınızı ve dudak üstü tüylerinizi düzenli olarak alın. Makyaj yapmadığınız günlerde kaşlarınızı tarayın. Rimel sürmeden de güzel kirpiklere sahip olabilirsiniz. Güzel kirpiklere sahip olmak için gece yatmadan önce badem yağı gibi doğal yağlarla kirpiklerinize bakım yapın. Cilt bakımınıza özen göstermeye başladığınızda daha az makyaj yapma ihtiyacı duyacaksınız. Böylece güzel görünmek için daha az çaba sarf edeceksiniz.

Makyajsız Görünümde Saçlar ve Dudakların Önemi

Çatlak dudaklar doğal güzelliğinize gölge düşürür. Bu nedenle dudaklarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Daha canlı görünen dudaklar için günlük olarak dudaklarınızı fırçalayın. Bu işlem hem dudaklarınızın daha canlı görünmesini hem de ölü derilerden kurtulmanız için etkili bir yöntemdir. Yeterli su içerek ve sağlıklı beslenerek daha canlı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Saçlarınıza özen gösterin. Özellikle makyajsız olduğunuzda saçlarınıza güzel bir şekil vermeyi ihmal etmeyin.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir