Makyaj

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

  | 

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Beyaz tenli bayanlar özellikle ten renkleri beyaz onlar için makyajsız son derece soluk bir tene ve cansız bir yüze sahip olduklarından mutlaka makyaj yapmaları gerekmektedir. Özellikle az makyaj yaptıklarında dahi hiç makyaj yokmuş gibi göründüğü için mutlaka iddialı olacak derece de çok makyaj yapmaları gerekir.

Sarı Saçlılara Uygun Makyaj

Ya gözlerini ya da dudaklarını öne çıkaran makyaj uyguladıkları zaman gözler de eyeliner, dumanlı göz makyajı tercih eder, dudaklar da ise göz makyajına göre koyu tonlarda ya da ara tonlarda ruj sürerek dudaklarını ortaya çıkarırlar. Sarışınların makyaj uygulamaları genel olarak saç renklerinin sönük ya da canlı sarı tonlarında olmasına göre yaptıkları makyaj da değişkenlik gösterir. Eğer saçlarınız altın sarısı ise göz makyajında siyah ve gri tonlarını tercih edebilir dudaklarınız da nüde renkler ya da hafif pembe tonları kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Olmalı

Eğer gözleriniz de sade bir makyaj tercih ediyorsanız sadece hafif bir kalem ya da hafif bir far ile buğulu bir görünüm elde ediyorsanız dudaklarınızda kırmız ya da bordo ruj uygulayarak çarpıcı bir sarışın makyajı elde edebilirsiniz. Saçlarınız küllü sarı, platin sarısı gibi cansız sarı tonlarında ise makyajınızı özellikle gözlerinizde ön plana çıkaran bir şekilde koyu renk far uygulaması ile dumanlı göz makyajı uygulayabilir ve saçlarınızın donuk ve cansız görünümünü bu şekilde dengeleyebilirsiniz.sarisinlara-ozel-makyaj-onerileri

Makyaja başlarken ilk önce göz kapağınıza biraz fondöten sürün ve üzerine transparan pudra sürün. Bu eyelinerınızın kalıcılığı artırır. Daha sonra, aşağıya doğru bakın ve elinizle tutup çektiğiniz üst göz kapağınızdaki kirpiklerin dibine olası olduğunca yakın bir çizgi çekin. Kalın eyeliner çekmek çizgi olmasını isterseniz de aynı çizginin üzerinden taşırarak yine geçebilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Çekilmelidir?

Siyah renkli eyeliner esmer tenli kadınlar için daha çok yakışmaktadır. Ama karşıtlıklıkların bundan sonra makyajda da öne çıktığını düşünecek olursak beyaz tenli kadınlar da siyah eyeliner çekmek daha çarpıcı bir görünüm elde edilebilmektedir. Bunun yanında beyaz tenli kadınlar kahverengi, gri ve mor tonlarında eyelinerları da seçebiliyorlar.

esmerler-icin-makyaj-onerileri

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir